وبلاگ

وکیل خانم متخصص در امور خانواده با مشاوره رایگان

گذشت زمان جایگاه خانم‌ها را در جامعه متحول کرده است. به طوری که امروزه شاهد حضور وکیل‌های خانوم در دادگاه‌ها هستیم. انتخاب یک وکیل خانم از جهات مختلفی ممکن است چالش برانگیز باشد. به عنوان مثال برخی از افراد ممکن است شغل وکالت را یک شغل نامناسب را برای خانم‌ها بدانند. البته در گذشته از شغل وکالت به عنوان یک شغل مردانه یاد می‌شد، اما امروزه قضیه فرق کرده است. به‌طوری ‌که انتخاب رشته تحصیلی حقوق برای بانوان و تحصیل در این رشته به یک امر عادی تبدیل شده است و بسیاری از افراد، بانوان را برای حل پرونده حقوقی خود انتخاب می‌کنند.

بانوان به واسطه هوش اجتماعی و عاطفی بالایی که دارند، برای برخی از پرونده‌های حقوقی مناسب‌تر به نظر می‌رسند یا اینکه برخی از  افراد، زنان را به دلیل جسارتشان در دفاع از حقوق موکل مناسب می‌دانند. یک وکیل پایه یک دادگستری خانم با تیزبینی و دقت بالایی که دارد، می‌تواند مسیر روند پرونده را متحول سازد و به نفع موکل خود تغییر دهد. در صورتی که شما هم قصد انتخاب یک وکیل زن را برای پرونده خودتان دارید، اما در این رابطه شک و شبهه دارید یا مردد هستید که زنان  برای وکالت و دفاع از حقوق شما مناسب هستند یا نه، توصیه می‌کنیم با ما همراه باشید؛ زیرا در ادامه قصد داریم مزایای انتخاب یک وکیل خانم را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین هر آنچه را که ممکن است در این رابطه اهمیت داشته باشد به شما یادآور شویم.

مزایای انتخاب یک وکیل زن

صبر و حوصله بالا

یکی از ویژگی‌های اصلی تمامی بانوان، صبر و حوصله بالا آن‌ها است. یک وکیل زن می‌تواند با صبر و حوصله به صحبت‌های شما گوش کند و مسائل را مورد بررسی قرار دهد. به همین دلیل به نظر می‌رسد در پرونده‌های سخت، وکیلان زنان می‌توانند حضور موثرتری داشته باشند.

دقت و تیزبینی

دقت و تیزبینی یک وکیل زن با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست! اگر پرونده حقوقی شما پیچیده است و نکات ریز و درشت زیادی را در بر می‌گیرد، می‌توانید یک وکیل پایه یک دادگستری خانم را برای پیشبرد پرونده‌تان انتخاب کنید. گاهی اوقات وکیلان زن در دادگاه‌ها به نکاتی اشاره می‌کنند که دیگر افراد به آن توجه نداشته‌اند. در واقع این موضوع به دقت و تیزبینی زنان مربوط می‌شود. حتماً می‌دانید که توجه به جزئیات تا چه اندازه در یک پرونده حقوقی اهمیت دارد و می‌تواند ورق را برگرداند و در نهایت احتمال موفقیت شما را در دادگاه افزایش دهد.

قدرت و جسارت

البته برخی از افراد بر این عقیده هستند که زنان قدرت کافی برای دفاع از حقوق دیگران را ندارند، اما در مقابل برخی از افراد نیز معتقدند که زنان جسارت بیشتری نسبت به مردان دارند و به همین دلیل آنان را برای پرونده‌های حقوقی خود انتخاب می‌کنند.

صداقت و امانت‌داری

برای بسیاری از افراد صداقت و امانتداری در پرونده اهمیت زیادی دارد. آن‌ها دوست ندارند در مورد مسائل و مشکلات‌شان با افراد دیگری صحبت شود. زنان در اغلب موارد صادق و امانت‌دار هستند؛ یعنی اگر به دنبال یک وکیل صادق می‌گردید می‌توانید به سراغ وکلای زن بروید.

آپدیت بودن

شاید این مسئله به ویژگی دقت و توجه به جزئیات زنان برمی‌گردد. زنان می‌توانند مو را از ماست بیرون بکشند و یک وکیل ریزبین باشند! گاهی اوقات یک ماده قانون ریز می‌تواند موکل را نجات دهد یا تغییر در قانون و اطلاع داشتن از آن می‌تواند به کمک شما بیاید. وکلای خانم همیشه سعی می‌کنند آپدیت باشند و خود را به جدیدترین استراتژی‌ها و قوانین حقوقی مسلح کنند!

وکیل زن

مشکلات یک وکیل زن!

انتخاب یک وکیل زن در کنار تمام مزایایی که دارد، ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

جسارت کمتر

برخی از افراد بر این اعتقاد هستند که زنان جسارت و قدرت کمتری نسبت به وکیلان مرد دارند و به همین دلیل نمی‌توانند به خوبی از موکلان خود در دادگاه دفاع کند. البته باید بر این مسئله آگاه باشید که بحث جسارت جدا از جنسیت است و تا حد زیادی یک ویژگی شخصیتی تلقی می‌شود.

احساسی بودن

برخی از افراد بر این باورند که زنان به واسطه احساسی بودنشان وکیل خوبی نیستند. آن‌ها فکر می‌کنند زنان در دادگاه احساسی برخورد می‌کنند و قادر به دفاع از حقوق موکلشان نیستند. اگر چه احساسی بودن یک ویژگی اصلی بانوان است، اما باید بدانید که گاهی اوقات ممکن است یک مرد نسبت به یک زن احساسات بیشتری را بروز کند! یعنی مسئله احساسی بودن تنها برای زنان نیست و ممکن است برای مردان نیز پیش باید و نمی‌توان از آن به عنوان یک نقطه ضعف برای وکلای زن یاد کرد.

حق‌الوکاله

گاهی هم شنیده می‌شود که موکلان می‌گویند اگر قصد داشتم هزینه زیادی صرف کنم یک وکیل مرد را برای خودم انتخاب می‌کردم! یعنی برخی از افراد در جامعه بر این باورند که بانوان باید حق‌الوکاله کمتری نسبت به وکیلان مرد بگیرنددر این رابطه نیز باید این موضوع را بدانید که بحث حق‌الوکاله کاملا مستقل از جنسیت بوده و به تخصص و هوش و ذکاوت وکیلی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. همچنین بحث تجربه نیز اهمیت زیادی در تعیین حق‌الوکاله دارد.

پیگیری نامناسب

در بعضی از موارد نیز پیش می‌آید که موکل فکر می‌کند یک وکیل زن نمی‌تواند امور پیگیری مسائل مربوط به پرونده او را در دست بگیرد. آن‌ها فکر می کنند وکلای زن نمی‌توانند در هر مکانی حضور پیدا کنند و به تحقیق و تفحص در رابطه با پرونده موکلان خود بپردازند و در نهایت موجب عدم موفقیت در پرونده می‌شوند! بهتر است بدانید که یک وکیل زن می‌تواند به پیگیری مناسب پرونده بپردازد و مناسب‌ترین و بهترین استراتژی‌ها را برای پیشبرد پرونده شما انتخاب کند. این موضوع، تنها به تخصص و تجربه وکیل شما بستگی دارد و مستقل از جنسیت او است.

وکیل خانم بهترین گزینه برای پرونده‌های خانوادگی است

به نظر می‌رسد که یک وکیل خانم گزینه مناسبی برای پیشبرد پرونده‌های خانوادگی است. به ویژه اگر شما یک زن هستید و قصد طلاق توافقی دارید می‌توانید یک وکیل خانم را برای همراهی خود انتخاب کنید. برخی از موکلان فکر می‌کنند خانم‌ها بهتر می‌توانند آن‌ها را درک کنند و به همین دلیل پرونده آن‌ها را با قدرت بیشتری پیش می‌برند. برخی از افراد نیز با وکلای خانوم راحت‌تر هستند، یعنی بهتر و راحت‌تر از وکلای آقا می‌توانند مشکلات و مسائل خود را مطرح کنند و این یک پوئن مثبت برای وکیل زن است.

در صورتی که شما عزیزان درگیر مسئله یا مشکل حقوقی هستید و به دنبال انتخاب یک وکیل زن خبره هستید گروه وکلای فراز می‌تواند به کمک شما بیاید. این گروه با ده‌ها سال تجربه و تخصصی که در زمینه‌های مختلف دارد می‌تواند شما را در پیشبرد پرونده‌تان همراهی کند.

شرایط یک وکیل خانم چیست؟

وکیل خانم همانند یک وکیل آقا باید شرایط زیر را دارا باشد تا بتواند در زمینی وکالت به فعالیت بپردازد:

 • اعتقاد داشتن و التزام به احکام و مبانی دین اسلام
 • اعتقاد داشتن و تعهد به قوانین و مقررات جمهوری اسلامی و ولایت فقیه و قانون اساسی
 • نداشتن سوء پیشینه و محکومیت کیفری
 • وابسته نبودن به رژیم پهلوی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر و استفاده نکردن از مشروبات الکلی
 • عضو نبودن در گروه‌های غیر قانونی و عدم حمایت از آن‌ها

وظایف یک وکیل زن چیست؟

 • ارائه مشاوره به موکل و مراجعان در رابطه با پرونده و قوانین و مقررات مربوطه
 • تهیه پیش نویس و قرارداد برای درج کردن در پرونده موکل
 • حضور در دادگاه و دفاع قدرتمند از حقوق موکل
 • پیشواز مسائل حقوقی و قضایی پرونده‌های حقوقی
 • بررسی دقیق تمامی جوانب پرونده و ارائه تمامی اسناد و مدارکی به دادگاه که در رابطه با پرونده وجود دارد.
 • تهیه تمامی اسناد مدارک و مستنداتی که به منظور دفاع از حق موکل نیاز است و تحقیقات منطقه‌ای برای پیشبرد پرونده
 • تحلیل موضوعات پیش آمده با استفاده از آن‌ها به عنوان یک نکته قوت در پرونده

آیا حقوق وکیل مرد و زن تفاوتی دارد؟

خیر، درآمد یک وکیل تنها وابسته به تجربه و تخصص او است.

آیا توانایی یک وکیل زن از یک وکیل مرد کمتر است؟

توانایی دفاع از حقوق موکل و احتمال موفقیت در پرونده‌های حقوقی مستقل از جنسیت است و به عواملی نظیر تجربه وکیل، تخصص، قدرت در دفاع از حق موکل، جسارت، هوش اجتماعی بستگی دارد.

چرا گفته می‌شود وکیل خانوم برای پرونده‌های خانوادگی مناسب است؟

هوش اجتماعی و عاطفی بالا یا راحتی بیان موجب می‌شود بسیاری از افراد یک وکیل زن را برای پرونده‌های خانوادگی خود مناسب‌تر بدانند.

سخن آخر

همانطور که گفته شد، یک وکیل زن شرایط کاملاً مشابهی با یک وکیل مرد دارد، اما این مسئله که آیا یک وکیل زن برای پرونده شما خوب است یا اینکه بهتر است وکیل مرد را برای پیشبرد پرونده‌تان انتخاب کنید کاملاً وابسته به شرایط شما و تخصص و تجربه وکیل است. همچنین حق‌الوکاله وکیل مرد و زن هیچ تفاوتی با یکدیگر نداشته و به تخصص و تجربه آن‌ها بستگی دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.