وبلاگ

وکیل شرق تهران و آشنایی با گروه وکلای فراز

همه ما در جامعه کنونی با مشکلات و مسائل فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنیم. مشکلات اقتصادی  و فساد را می‌توان به عنوان دو عاملی نام برد که در اغلب موارد زمینه‌ساز ایجاد دعاوی دادگاهی می‌شوند. گسترش مشکلات دادگاهی و حقوقی، جامعه را نیازمند افراد آگاه و مطلع می‌کند. افرادی که می‌توانند در دعاوی دادگاهی در کنار شما حاضر شوند و به تمامی سوالات شما پاسخ دهند و در نهایت راهکارهای قابل اجرا و مناسب را به شما پیشنهاد دهند. همانطور که می‌دانید در شرایط بحرانی، بهترین راه‌حل کمک گرفتن از افراد مطلع و آگاه در زمینه مورد نظر است.

مطمئناً افراد معمولی با توجه به مشکلات و مشغله‌های روزمره‌ای که دارند، آگاهی مناسبی در رابطه با قوانین مدنی کشور برای حل مشکلات حقوقی و کیفری خود ندارند. در چنین مواردی نیاز به مشورت با وکیل شرق تهران به صورت ملموس احساس می‌شود. در این مطلب قصد داریم شاخص‌هایی را که برای انتخاب وکیل شرق تهران باید در نظر داشته باشید را بررسی کنیم. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید، بهتر است با ما همراه باشید باشد تا در ادامه پاسخ سوالات خود را بیابید:

وکیل شرق تهران و شغل وکالت

مشکلات و مشغله‌های روزمره، گاهی اوقات ما را به سمت مشکلات حقوقی و کیفری بزرگتری می‌رانند و این موضوع، زمینه‌ساز یک چالش بزرگ در زندگی ما می‌شود. انتخاب یک همراه اصلح و مناسب همیشه از بهترین گزینه ها است که در چنین شرایطی می‌تواند برای ما کارساز باشد؛ اما گستردگی دفاتر وکالت و تنوع تبلیغات گاهی اوقات ممکن است ما را در انتخابمان دچار شک و تردید کند. حتماً با شغل وکالت آشنا هستید و می‌دانید وکیل فردی است که وکالت شما را بر عهده می‌گیرد و با پرداخت یک هزینه مشخص، دانش و تجربه خود را در اختیار شما قرار می‌دهد و به شما در حل مشکلات حقوقیتان کمک می‌کند.

وکیل، شخصی است که با مشاوره‌های حقوقی، تجربه خود را در اختیار شما قرار می‌دهد و شما را در روند دادگاه و انتخاب بهترین راه‌حل ممکن یاری می‌کند. اگر بخواهیم تعریفی برای وکالت بیان کنیم، باید بگوییم وکالت یک نوع قرارداد است که بر اساس قوانین مدنی کشور تنظیم می‌شود و به استناد وکالت، وکیل شما می‌تواند پیگیری مسائل حقوقی شما را عهده‌دار شود. شما عزیزان باید در انتخاب وکیل شرق تهران کاملا هوشیار باشید و یک فرد اصلح، درستکار، امانتکار، صادق و دارای حسن شهرت، تجربه و سابقه کاری مرتبط را انتخاب کنید.

گروه وکلای فراز با هزاران پرونده موفق در زمینه‌های وکیل خانواده، انحصار وراثت و مسائل حقوقی مختلف آماده است تا شما عزیزان را در حل مشکلات حقوقیتان همراهی کند. لازم به ذکر است که تمامی وکلای این گروه حقوقی باتجربه، متخصص و با هوش و ذکاوت خود قادرند در بحرانی‌ترین شرایط شما را به بهترین نتیجه ممکن برسانند. این گروه حقوقی، خدمات متنوعی را در رابطه با مسائل و مشکلات حقوقی به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

وکیل شرق تهران و شغل وکالت

شاخص‌های انتخاب بهترین وکیل شرق تهران

مسئله انتخاب، همواره نیازمند شاخصه‌هایی است. به عنوان مثال، زمانی که شما قصد خرید یک پیراهن را دارید معیارهایی نظیر رنگ، اندازه و تمیزی دوخت را در نظر می‌گیرید و پیراهنی که انتخاب می‌کنید، مطمئنا چنین معیارهایی را دارا است. انتخاب وکیل شرق تهران نیز از همین قاعده پیروی می‌کند، یعنی شما برای انتخاب وکیل شرق تهران شما باید معیارهایی را در نظر گرفته و شخص موردنظرتان را بر پایه آن‌ها انتخاب کنید، اما این سوال پیش می‌آید که یک وکیل متخصص باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ در ادامه قصد داریم به معرفی این شاخص‌ها بپردازیم و شما را در انتخاب وکیل شرق تهران همراهی کنیم:

تسلط کافی به امور حقوقی و کیفری

اولین معیاری که در انتخاب وکیل شرق تهران باید به آن توجه داشته باشید، این مورد باشد. تسلط بر مشکلات حقوقی و کیفری که شما در رابطه با آن درگیر هستید، اهمیت زیادی در انتخاب وکیل دارد. به ‌عبارت ‌دیگر وکیل مورد نظر شما باید در رابطه با موضوع دعوای شما تسلط کافی داشته باشد. برای پی بردن به این موضوع می‌توانید نتایج پرونده‌های مشابه و پیشین وکیل موردنظرتان را مورد بررسی قرار دهید. به عنوان مثال، برخی از وکلا در رابطه با دعاوی بانکی تخصص دارند، برخی از وکلا در رابطه با دعاوی خانوادگی فعالیت می‌کنند و صاحب تجربه هستند و … بنابراین برای حل مشکلاتتان بهتر است سراغ وکیلی بروید که در رابطه با آن مشکل حقوقی صاحب تجربه و شهرت است. البته یافتن چنین شخصی کار دشواری نیست و معمولاً وکلای متخصص در هر زمینه کاملا مشخص و در حیطه فعالیت خود به‌نام هستند.

قدرت استدلال و استنتاج

این موضوع کاملا مشخص است که وکیل شما باید قدرت استدلال و استنتاج بالایی داشته باشد. یعنی قادر باشد مشکلات و مسائل را به درستی تجزیه و تحلیل کند و در نهایت به نکات ریز و جزئیاتی که ممکن است تنها کلید درهای بسته و راه‌حل پرونده حقوقی شما باشد، پی ببرد. توجه داشته باشید که وکیل شرق تهران در مورد مشکل حقوقی شما قدرت استدلال و استنتاج کافی داشته باشد.

امانت‌داری

امانت‌داری در قبال امور حقوقی و مستنداتی که موکل به وکیل خود ارائه می‌دهد، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های وکیل شرق تهران است. وکیل شرق تهران باید این توانایی و ویژگی را داشته باشد که از مستندات و مدارکی که شما به ارائه داده است به خوبی نگهداری کند و مسئولیت نگهداری آن‌ها را برعهده بگیرد. دیگر موضوعی که در رابطه با مسئولیت‌پذیری و امانت‌داری یک وکیل با‌تجربه وجود دارد، حفظ اسرار موکل است. وکیل هرگز نباید اسرار موکل خود را در نزد شخص دیگری فاش کند، زیرا این کار ممکن است در روند پرونده تاثیر گذاشته و مانع از حل مسائل مشکلات موکل شود؛ چه بسا مشکلات جدیدتر و پیچیده‌تری را به وجود آورد.

سخنوری و اعتماد به نفس

یک وکیل خجل هرگز نمی‌تواند از حقوق شما در دادگاه به خوبی دفاع کند. مهارت سخنوری و اعتماد به نفس وکیل از جمله معیارهایی است که در زمان انتخاب وکیل شرق تهران باید آن را ارزیابی کنید. اعتماد به نفس، قدرت، جسارت و مهارت سخنوری موجب فصیح و روان صحبت کردن وکیل می‌شود و نظر مثبتی را در مخاطب به ویژه در نزد قاضی ایجاد می‌کند.

صادق و منطقی

یک وکیل با تجربه باید با شما صادق باشد و وعده‌های دروغین و غیرمنطقی در رابطه با نتیجه پرونده حقوقی به شما ندهد. وکیل شرق تهران باید تمامی اسناد و مدارک را از شما دریافت کند، سپس با استفاده از قدرت استدلال و استنتاجی که دارد به تحلیل جوانب پرونده بپردازد و در نهایت در مورد نتیجه پرونده با صداقت با شما صحبت کند. این رفتار نشان‌دهنده تجربه و حرفه‌ای بودن وکیل شرق تهران است و شما را از مسائل و مشکلات احتمالی که ممکن است در آینده گریبان‌گیرتان کند، آگاه می‌کند.

انواع وکالت

انواع وکالت

 • وکالت مقید

در مورد وکالت مقید، موکل بر اساس عقد قراردادی انجام امور خاصی را به صورت مقید به وکیل شرق تهران واگذار می‌کند و در نتیجه، وکیل شرق تهران تنها در مورد انجام آن امور خاص اختیار دارد.

 • وکالت مطلق

در وکالت مطلق، آن طور که از نامش مشخص است، موکل اجازه انجام تمامی امور مربوط به موضوع مشخصی را به وکیل شرق تهران می‌دهد. در چنین حالتی، وکیل شرق تهران می‌تواند تمامی امور مربوط به کار مورد توافق را عهده‌دار شود.

 • وکالت ساده

در این وکالت، موکل در هر زمانی که بخواهد، می‌تواند وکیل را از انجام امور سپرده شده عزل کند.

 • وکالت بلاعزل

در این وکالت، موکل هیچ حقی در رابطه با فسخ قرارداد با وکیل شرق تهران ندارد.

 • وکالت تام‌الاختیار

در این نوع وکالت نیز وکیل در رابطه با اجرای امور مشخص شده، نیازی به اجازه گرفتن از موکل خود نخواهد داشت.

 • وکالت قضایی

در وکالت قضایی، موکل انجام امور قضایی خود که حل و فصل آن‌ها نیازمند تجربه و تخصص وکیل است را به وکیل شرق تهران می‌سپارد.

 • وکالت غیرقضایی

اگر شخصی پیگیری امور اداری خودش را بر عهده شخص دیگری بگذارد، وکالت از نوع غیرقضایی خواهد بود.

 • وکالت‌نامه رسمی

در وکالت رسمی یا محضری، بین وکیل شرق تهران و موکل وکالت‌نامه‌ای منعقد می‌شود و این وکالت‌نامه در دفاتر اسناد رسمی ثبت می‌شود.

 • وکالت‌نامه عادی

در وکالت‌نامه عادی، قولنامه یا قراردادی به صورت مکتوب بین طرفین نوشته می‌شود و دیگر نیازی به مراجعه به دفاتر اسناد رسمی نیست. در وکالت‌نامه عادی، قرارداد تنظیم شده در دفاتر اسناد رسمی ثبت نمی‌شود.

 • مهم‌ترین ویژگی‌های یک وکیل شرق تهران چیست؟

اعتماد به نفس بالا، قدرت استدلال و استنتاج بالا، امانت‌داری، داشتن صداقت و تسلط کافی به امور حقوقی

 • تحصیلات وکیل شرق تهران چقدر اهمیت دارد؟

اگرچه تحصیلات در رابطه با کسب مهارت‌های لازم برای وکالت اهمیت دارد، اما مواردی همچون تخصص و تجربه اهمیت بیشتری در موفقیت پرونده‌های حقوقی دارند.

 • انواع وکالت‌نامه کدامند؟

وکالت‌نامه رسمی و محضری و وکالت‌نامه عادی

سخن آخر

انتخاب وکیل مناسب به جهت پیشبرد پرونده حقوقی در مسیر درست یکی از چالش‌های پیش رو تمامی افرادی است که با پرونده‌های حقوقی درگیر هستند. در این مطلب سعی کردیم مهم‌ترین معیارهایی که باید برای انتخاب وکیل شرق تهران در نظر داشته باشید تا بررسی کنیم، همچنین به معرفی انواع وکالت بپردازیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.